• Стабілізатор напруги електромагнітний С 0,9 УХЛ

Стабілізатор напруги електромагнітний С 0,9 УХЛ

  • Наявність: Є в наявності
  • 9300.00 грн.

Стабілізатори напруги електромагнітні серії С призначені для запитки різних пристроїв стабільною напругою при коливаннях напруги в мережі.
      - Uвх. ном. 220; 380(С-0,5) та 220/127В (С-0,75 та С0,16).
      - Uвых.ном. 220В.
      - Коливання Uвих. трохи більше 1%.
      - номінальна потужність С-0,16 -0,16 кВт; С-0,5 – 0,5 кВт; С-0,75 – 0,75 кВт.
      - вага 8 -36 кг.

      Вибираючи стабілізатор напруги насамперед необхідно визначиться, з необхідним видом приладу, а для цього необхідно знати які види стабілізаторів напруги існують взагалі, їх сфера застосування, переваги та недоліки, тому давайте розглянемо це питання докладніше.
     За принципом роботи, стабілізатори напруги можна поділити на такі види:
-Електромеханічні;
-Ферорезонансні;
-тиристорні;
-Релейні;
-з підмагнічуванням трансформатора;
-З подвійним перетворенням енергії.
     У електромеханічних стабілізаторах напруги застосовується система, що стежить, до складу якої входить електродвигун, схема управління електродвигуном і автотрансформатор. Повзунок переміщається електродвигуном і пересуває по колу струмознімальні щітки, таким чином перемикаючи витки вторинної обмотки автотрансформатора. Цей вид стабілізаторів дозволяє плавно та безперервно регулювати вихідну напругу. Їх застосування доцільно там, де напруга стабільно низька або стабільно висока. Через низьку швидкодію для захисту від стрибків напруги вони підходять не дуже.
      До переваг електромеханічних стабілізаторів напруги можна віднести низьку вартість, високу точність підтримки вихідної напруги.
      До недоліків - низька швидкодія (близько 2 секунд, що може призвести до виходу з ладу електрообладнання, що підключається), наявність рухомих і тертьових деталей скорочує ресурс і вимагає періодичне технічне обслуговування.
      У релейних стабілізаторах напруги вторинні обмотки трансформатора перемикаються за допомогою електромагнітних реле.
      До переваг можна віднести - порівняно з електромеханічними стабілізаторами більш високу швидкодію, невисоку вартість і великий запас по пускових струмах, не вносить спотворення в синусоїду напруги живлення у зв'язку з відсутністю в схемі спотворюючих елементів, висока перешкодостійкість
      До недоліків - невелика надійність (пов'язано це з тим, що в електромагнітних реле можливі обгорання та залипання контактів), ступінчасте регулювання вихідної напруги, короткочасне пропадання живлення при перемиканні з одного ступеня на інший.
      Принцип роботи електронних тиристорних стабілізаторів напруги (також можуть застосовуватися симістори) аналогічний релейним – вторинні обмотки трансформатора перемикаються за допомогою тиристорного (симісторного) ключа.
      До переваг можна віднести - високу надійність, високу швидкодію від 8 до 20 мс. термін служби практично немає необхідності сервісного обслуговування.
      До недоліків можна віднести - при перемиканні обмоток з ступеня на щабель відбувається зміна вихідної напруги, що може бути видно по лампах розжарювання, але ніяк не відбивається на роботі підключеного електроустаткування.
      Принцип дії ферорезонансних стабілізаторів заснований на використання ефекту ферорезонансу напруги в контурі трансформатор - конденсатор, що забезпечує безперервне регулювання вихідної напруги в певному діапазоні зміни навантаження.
      До переваг можна віднести - висока точність вихідної напруги, великий запас пускових струмів.
      До недоліків можна віднести - великий струм холостого ходу, велика вага і розміри, неможливість роботи без навантаження, спотворення синусоїди, що виходить, невеликий діапазон вхідної напруги 200-240 В.
      Принцип дії стабілізаторів напруги з підмагнічуванням трансформатора заснований на методі регулювання коефіцієнта трансформації за рахунок локального підмагнічування сердечника трансформатора зі спеціально виконаним магнітопроводом та системою обмоток. Змінюючи коефіцієнт трансформації, можна компенсувати зміну вхідної напруги.
      До переваг можна віднести – здатність добре переносити високі навантаження.
      До недоліків можна віднести обмежений діапазон регулювання вихідної напруги, високий ступінь спотворення форми вихідної напруги.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре